Andrzej Szadkowski

Andrzej Szadkowski

Urodził się 4 czerwca 1947 roku w Zgierzu. Studia odbywał w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1966-1972. Dyplom z wyróżnieniem z projektowania odzieży uzyskał u st. wykł. Wandy Borowskiej, z kolei dyplom z biżuterii otrzymał u doc. Leny Kowalewicz-Wegner. W 1995 roku uzyskał tytuł profesora. W latach 1972-2015 roku zatrudniony w macierzystej uczelni, obecnie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. W 2002 r. założył Katedrę Biżuterii na Wydziale Tkaniny i Ubioru i do 2008 r. był jej kierownikiem.

Anna Szewczyk-Ciesielska

Anna Szewczyk-Ciesielska

Urodzona w 1980 r. w Elblągu, magister sztuki. Od 2012 r. związana ze studiem TT w Elblągu.

Artur Skrocki

Artur Skrocki

Zajmuje się wykonywaniem biżuterii tytanowej oraz biżuterii w technice mokume-gane.  Dzięki dwudziestoletniemu doświadczeniu w projektowaniu i wykonywaniu artystycznych form złotniczych potrafi je tworzyć w najtrudniejszych i najrzadszych technikach. 

Beata Szczepaniak

Beata Szczepaniak

Beata Szczepaniak ur.1988 r. w Zduńskiej Woli jest absolwentką wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jej rzeźby prezentowane były m.in. na wystawie „A-geometria. Hans Arp i Polska” w Muzeum Narodowym w Poznaniu, a także na wystawie indywidualnej “Ciężar rzeźby” w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu oraz na wystawach w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Została wyróżniona w Programie Stypendialnym YES dla młodych projektantów w 2016 roku, a także w międzynarodowym festiwalu dla młodych artystów Elia Neu/Now w 2013 i 2015 roku. W jej twórczości istotne jest oddziaływanie obiektów na odbiorcę poprzez zmysły i uczucia. Inspiruje się wszelkimi procesami zachodzącymi w naturze oraz tym co jest nieokreślone i nienazwane. Te zjawiska przekłada na język form rzeźbiarskich. Od 2018 roku projektuje biżuterię pod własną marką Zoża. Biżuteria i formy rzeźbiarskie wzajemnie się uzupełniają. W swoich pracach wykorzystuje mosiądz, srebro, porcelanę, ceramikę i żywicę.

Dorota Sokołowska

Dorota Sokołowska

Urodzona 06.12.1985 r. w Gliwicach. Absolwentka Katedry Biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Wielokrotna uczestniczka wystaw grupowych i konkursów biżuteryjnych w Polsce i za granicą. Na swoim koncie ma również dwie wystawy indywidualne. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. 

Jabczyński Jerzy Stanisław

Jabczyński Jerzy Stanisław

Jerzy Stanisław Jabczyński urodzony 3 maja 1979 we Włocławku.W 1999 ukończył Prywatne Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku.W 2004 uzyskał dyplom w Pracowni Biżuterii prof A.Szadkowskiego i Pracowni Malarstwa prof. A Gieragi na Wydziale Tkaniny i Ubioru - Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Zajmuje się biżuterią, rzeźbą, rysunkiem, malarstwem. Brał udział w około 40 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Ma na koncie dwie wystawy indywidualne. Pracuje w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku oraz zajmuje się działaniami ilustracyjnymi w formie malarskiej i rzeźbiarskiej.

Jan Suchodolski

 Jan Suchodolski

 

Urodzony 02.04.1961 roku w Warszawie. Zarejestrowany w Urzędzie Pobierczym od 1989 roku. Uczestniczył w wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jest członkiem Stowarzyszenia Form Złotniczych. Od 2012 roku wspólnie z Marcinem Gronkowskim prowadzi pracownię "Wasze Obrączki", która projektuje i wykonuje unikatowe, artystyczne obrączki ślubne na zamówienie. Pracownia prowadzi także warsztaty dla par, w trakcie których narzeczeni mogą czynnie uczestniczyć w procesie powstawania obrączek. 

Jerzy Sankiewicz

Jerzy Sankiewicz

Urodzony 15. 08.1919 r. w Lublinie, data śmierci nieznana.  Od 1951 do 1979 roku związany ze Spółdzielnią „Bursztyny”  w Gdańsku Wrzeszczu.

 

Jerzy Stanisław Stolarski

Jerzy Stanisław Stolarski

Urodzony 01.11.1926 r. w Warszawie, zmarł 23.08.2002 r. Mąż artystki Eugenii Gugały. Były żołnierz Armii Krajowej biorący udział w Powstaniu Warszawskim, wielokrotnie odznaczony. W 1968r. poważnie zachorował i w ramach terapii zajęciowej rozwijał swoje umiejętności z zakresu złotnictwa artystycznego i metaloplastyki. W 1972 r. otrzymał uprawnienia Ministra Kultury i Sztuki w zakresie biżuterii artystycznej. 

 

Jerzy Szymula

 Jerzy Szymula

Urodzony 15.03. 1960 roku w Krakowie. Z wykształcenia jest filologiem, pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. Biżuterią zawodowo zajmuje się od 1988 r. Uczył się złotnictwa w pracowni Edwarda Drozdowskiego w Gdańsku. Uczestniczył w wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jest członkiem Stowarzyszenia Form Złotniczych.

Joachim Sokólski

Joachim Sokólski

Urodzony w 1946 r. w Warszawie, zmarł 02.07.2008 r. Pionier polskiego złotnictwa artystycznego. Aktywny przez blisko 40 lat artystycznego życia, wytwarzanie biżuterii rozpoczął w 1970 r. Zrealizował kilkadziesiąt projektów indywidualnych w najlepszych galeriach i muzeach w Polsce i za granicą.

Justyna Sylwia Stasiewicz

Wyksztalcenie i edukacja

Tytuł zawodowy: doktor sztuki

Karolina Szymanowska

Karolina Szymanowska

Urodzona w 1982 roku artystka wizualna związana z Wrocławiem. Ukończyła rzeźbę na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, gdzie w 2010 roku została asystentką na wydziale Malarstwa i Rzeźby.  Jej prace często sytuują się na granicy dzieła sztuki i designu. Pracuje w różnych mediach – tworzy obiekty i animacje poklatkowe, zajmuje się rzeźbą, instalacją i rysunkiem. W swojej twórczości porusza się wokół zagadnień związanych z procesami deformacji i odkształcania w kontekście pamięci, ciała i przestrzeni.

Kuba Stobiecki

Kuba Stobiecki

Urodzony w 1977 roku w Poznaniu. Mieszka i działa w Poznaniu, gdzie prowadzi wraz z ojcem Wojciechem pracownię „W.Stobiecki”, która działa na rynku od 1981 roku. Tworzy od 2007 roku - obecnie  głównie biżuterię srebrną inspirowaną klimatem industrialnym, często utrzymaną w stylu steampunkowym.

Magdalena Stajszczak

Magdalena Stajszczak

Urodzona w 1961. Mieszka w Józefowie. Samouk, tworzy od 1976 roku. Wraz z mężem Tomaszem prowadzi pracownię Zagłębie Narbutta, która znajduje się w Warszawie. Członek STFZ.

Marcin Jan Strzałkowski

v

Urodzony 06.03.1951 r. w Warszawie, mieszka i pracuje w Warszawie. Uczestnik wielu wystaw i konkursów złotniczych.

Marta Dominika Serafin

Marta Dominika Serafin

Marta Serafin ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom w katedrze biżuterii pod kierunkiem prof. dr. hab. Andrzeja Bossa. Ukończyła Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie Zarządzania na Rynku Dzieł Sztuki. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji biżuterii artystycznej. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, a także Członek Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Certyfikowany Ekspert Diamentów HRD w Antwerpii. Uczestniczka wystaw i konkursów zbiorowych.  W swoich projektach biżuterii artystycznej inspiruje się op-artem. Do ich realizacji wykorzystuje rysunki, które przenosi laserowo na pleksi i chips dodając metalowe elementy dekoracyjne - foto trawione, mosiądzowane krążki z aluminium.

Michał Siewierski

Michał Siewierski

Urodzony 12.06.1975 r. na Dolnym Śląsku. Dzieciństwo i młodość spędził w otoczeniu przyrody, co stanowi niewyczerpalne źródło inspiracji w pracach. Swoją przygodę z jubilerstwem rozpoczął w szkole złotnictwa Antidotum w Warszawie w 2013. Od pierwszych chwil w pracowni złotniczej – złotnictwo stało się jego pasję. Swój debiut na konkursach rozpoczął od zgłoszenia pracy na Amberif Design Award w 2014.

Radosław Szwed

Radosław Szwed

Ur. w 1967 r. w Warszawie. Projektowaniem biżuterii zajmuje się od 1989 r. Od 1993 r. członek STFZ. Uczestnik ponad 20 wystaw w kraju i za granicą. Jego biżuterię charakteryzuje oszczędny styl, elegancja, niekiedy ekstrawagancja. Dominują w niej geometryczne kształty, duże, widoczne elementy i często kontrastujący wachlarz kolorów. 

Stefan Sławiński

Stefan Sławiński

06.08.1913 w Gnieźnie, zmarł 27.07.1984 w Gdańsku.

Tomasz Roch Stajszczak

Tomasz Roch Stajszczak

Urodzony w 1955 roku. Mieszka w Józefowie. Złotnik. Samouk, pasjonat rzemiosła i sztuki złotniczej. Wraz z żoną Magdaleną prowadzi pracownię Zagłębie Narbutta, która znajduje się w Warszawie. Od 1976 roku twórca biżuterii dla spółdzielni Kanon, Od 1991 roku członek STFZ, obecnie Vice Prezes Zarządu STFZ.

Wojciech Stobiecki

Wojciech Stobiecki

Urodzony w 1953 roku w Poznaniu. Mieszka i działa w Poznaniu, gdzie po uzyskaniu dyplomu mistrzowskiego od 1981 roku prowadzi własną pracownię „W.Stobiecki”. Jubilerstwa zaczął się uczyć w Polsrebrze w roku 1974. W latach 80-tych i 90-tych współpracował z Galerią Anny Kareńskiej w Poznaniu, w której miał kilka wystaw indywidualnych.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adminbiz/public_html/components/com_k2/templates/default/category.php on line 250