Anna i Witold Chudzik – TRYB

Anna i Witold Chudzik – TRYB

TRYB - Anna (ur. 30.12.1981) i Witold Chudzik (ur. 20.09.1982) małżeństwo.

Z wykształcenia: filolog i astronom. To samoucy i artyści interdyscyplinarni tworzący na pograniczu sztuki, złotnictwa i zegarmistrzostwa. Wykonują unikatową biżuterię oraz niewielkie formy rzeźbiarskie i przedmioty dekoracyjne, w głównej mierze z części zegarków oraz metali szlachetnych. Tryby i inne kształtki mechanicznych czasomierzy są dla nich nie tylko materiałem, lecz również źródłem inspiracji - stąd pochodzi ich pseudonim artystyczne „TRYB” oraz nazwa marki.

Bartosz Maria Chmielewski

Bartosz Maria Chmielewski

Urodzony 30.05.1983 r. w Warszawie. Mieszka i pracuje w Warszawie. Działalność artystyczną prowadzi od 2005 r. Współzałożyciel grupy "Au +" działającej od 2011 r.

Beata Ciesielska

Beata Ciesielska

Urodzona 02.08.1971 r. w Warszawie, gdzie obecnie mieszka. Od 2010 r. projektuje i samodzielnie wykonuje biżuterię stosując tradycyjne techniki złotnicze. Od 2013 r. należy do grupy projektowej DZIEWIĄTKA, założonej wraz z innymi absolwentkami studiów podyplomowych na ASP w Łodzi.

Bożena Agata Całka

Bożena Agata Całka

Urodzona 27.03.1967 r., mieszka i pracuje w Otwocku, gdzie reprezentuje drugie pokolenie rodziny wytwarzającej wyroby z bursztynu. Działalność gospodarczą związaną z wyrobem biżuterii rozpoczęła w 1999 r. Wraz z mężem Stanisławem prowadzi firmę Amber-Ring.

 

Małgorzata Chruściel-Waniek

Małgorzata Chruściel-Waniek

Urodzona w 1980 r., mieszka i prowadzi własną firmę w Warszawie. Absolwentka Filologii Rosyjskiej na Uniwersytecie Warszawskim, wykonywaniem biżuterii zajmuje się od 2007 r. Swoje prace wykonuje głównie ze srebra, złota, kamieni szlachetnych i półszlachetnych, pereł oraz cyrkonii. Większość spośród jej prac to unikatowe egzemplarze.

Mamert Celmiński

Mamert Celmiński

Urodzony w 1906 r. na Wołyniu, zmarł w 1976 r. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej fotoreporter podczas Powstania Warszawskiego. Wywieziony w 1944 r. na wschód, do kraju powrócił w 1947 r. Wytwarzaniem biżuterii zajął się po wojnie. Przetwarzał motywy ludowe wzięte z wycinanek kurpiowskich, z kowalstwa ludowego i ubioru. Współpracownik Biura Nadzoru  Estetyki Produkcji. 

 

Marta Chmiel

Marta Chmiel

Urodzona w 1989 r. w Wadowicach. Złotnictwem zajmuje się od 2009 r.

Piotr Michał Cieciura

Piotr Michał Cieciura

Urodzony 05.04.1951 r. w Bytomiu, mieszka i pracuje w Łodzi. Działalność złotniczą rozpoczął w 1976 r. Pracownik dydaktyczno-naukowy Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi (w latach 1998-2006 dziekan Wydziału Wzornictwa), gdzie od 1993 r. prowadzi Pracownię Projektowania Biżuterii i Sztuki Przedmiotu. Wykładowca i współorganizator Pracowni Odlewnictwa Artystycznego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej (w latach 1999-2003). Pomysłodawca i animator Międzynarodowych Studenckich Letnich Warsztatów Złotniczych i wystaw studenckich. Organizator pięciu edycji letnich kursów złotniczych „Lato z biżuterią”. Autor scenografii, rekwizytów i biżuterii dla licznych produkcji filmowych oraz medali,ninsygniów, statuetek i tablic pamiątkowych. Działalność naukową skupia głównie na pracach badawczych dotyczących biżuterii etnicznej i jej wzajemnych relacji międzykulturowych. Zajmuje się także opracowaniem i powiększaniem rodzinnej kolekcji biżuterii ludowej liczącej przeszło dziewięćdziesiąt obiektów.

Stanisław Krzysztof Całka

Stanisław Krzysztof Całka

Urodzony 16.02.1967 r., mieszka i pracuje w Otwocku. Wraz z żoną Bożeną Agatą od 1999 r. prowadzi firmę biżuteryjną Amber-Ring.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adminbiz/public_html/components/com_k2/templates/default/category.php on line 250